Ціннісне ставлення особистості до суспільства та держави

Ціннісне ставлення особистості до суспільства та держави виявляється у патріотизмі, національній самосвідомості й ідентифікації українців як нації, культурі міжетнічних відносин.

У 2022/2023 н.р., реалізовуючи даний напрямок , у Степанівській філії Степанівського ліцею відбувся ряд заходів:

1. У рамках відзначення Дня визволення Сумщини від фашистів (2 вересня) здобувачі освіти Степанівської філії Степанівськоголіцею відвідали Меморіал загиблим воїнам – односельцям, Братську могилу та меморіальну дошку В.В. Спасьонову.  Присутні вшанували загиблих  хвилиною мовчання та  поклали квіти.
  2.  29 вересня для учнів 9-В класу була проведена виховна година-реквієм на тему: «80 – Бабин Яр жива пам’ять». Вчитель історії Сакунова А. В. розповіла про події, пов'язані з трагедією в Бабиному Яру, учні переглянули документальний фільм «Трагедія Бабиного Яру», продекламували вірші, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
  3. Здобувачі освіти 1-9 класів переглянули відео-ролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори», «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». Класними керівниками проведені виховні години «Пам’ятати – щоб не повторити, щоб не знати тих років жахіть», «Невиплакані сльози України», «Голодомор – біль душі і пам’ять серця». Здобувачі освіти та вчителі долучилися до флешмобу – реквієму « Незабутка пам’яті 1932-1933 років», вшанували пам'ять жертв Голодомору,  26 листопада 2022 року, запаливши на підвіконнях класних кімнат та власних осель свічку пам'яті.
  4. Учитель історії Сакунова А. В. підготувала для учнів 5 – В класу виховну годину «Невиплакана мамина сльоза…»
  5. 16 лютого 2023 року вперше відзначалося свято «День єднання». Були проведені виховні години  під гаслом «Ми є. Були. І будемо ми! Й Вітчизна наша з нами!»
  6. 18 лютого 2023 року здобувачі освіти Степанівської філії Степанвського ліцею долучилися до мітингу-реквієму «Живим уклін – загиблим Слава!», присвячений річниці Революції  Гідності.
  7. До 8 травня – Дня пам'яті та примирення у Другій світовій війні були проведені онлайн-уроки пам’яті «Подвигу жити вічно», «Пам’яни минуле заради майбутнього», «Ціна перемоги», «Тих днів незмовкне слава». Класоводами 1-4 класів були здійснені віртуальні екскурсії «Сторінками історії». Здобувачі освіти 9-Б класу відвідали музейний онлайн-урок «Друга  світова. Від трагедії памяті…»