Психологічні поради у навчанні дітей під час війни

Дата: 21.10.2022 00:02
Кількість переглядів: 12

Повернення до навчання - довгоочікуваний момент для дітей та педагогів. Утім, під час війни він може викликати у школярів додатковий стрес . Як заспокоїти дітей під час повітряної тривоги чи інших гучних звуків?

Нормалізація

Дорослий фіксує і пояснює дитині ситуацію: я бачу, що ти боїшся. Коли ми чуємо сирену – це значить, що ЗСУ зафіксували загрозу і зараз її знешкоджують. Нам потрібно подбати про себе і перейти у безпечне місце.

Підтримка

Важливо показати дитині: я буду з тобою весь час і запропонувати взяти її на руки, обійняти або ж запропонувати дитині взяти її улюблену іграшку. Така проста дія надаватиме їй відчуття своєї сили.

Завершення

Після того, як загроза минула, скажіть: все минулося, ми в безпеці, ти був/-ла дуже сміливим/-ою, ми впорались. Розкажіть, пишаєтесь стійкістю дитини, тим, як вона піклувалася про свою іграшку, слухала вас тощо.

Після цього можна поступово повертатися до запланованих справ, завдань чи уроків.

Джерело: https://bit.ly/3R2VpLR