ІНФОРМАЦІЯ ПРО ШКОЛУ
Наша історія
ВІДЕО "ІСТОРІЯ СТЕПАНІВСЬКОЇ ФІЛІЇ"
У XVIII-ХІХ століттях при сільській церкві діяла школа. Ще в 1906 році учнів трьох класів навчав один учитель. У 1912 році відкрили земську школу на 5 класів, нині в цьому приміщенні знаходиться загальноосвітня школа № 2. Вона називалась земським двокласним училищем. Першим завідуючим був Іван Павлович Оржельський.
У 1918 – 1922 роках школа була п’ятирічною, з 1922 – семирічною. Ці роки стали дуже складними в роботі освітнього закладу. Головною проблемою було опалення.
Відповідно до реформи шкільної освіти в 1928 – 1929 навчальному році була перейменована в трудову школу. Степанівська трудова школа в 30 – х р.р була опорною (показовою). Тут були майстерні політехнізації на 20 слюсарних верстатів та 20 столярних лещат, діяла кузня, 2 токарних верстати, підведена електрика. У школі працювали слюсар Тесля Григорій Григорович та столяр Сотник Матвій Миронович.
Школярі доглядали за підсобним господарством, яке займало до 5 га, діяв інтернат на 10 – 15 дітей –сиріт, які забезпечувались одягом, взуттям, харчами. Вперше в районі школярам давали гарячі сніданки. В період голоду це була переважно юшка з галушками, які готували з перетертої мерзлої картоплі з висівками.
Для вчителів діяла карткова система, на місяць отримували 400 г цукру, 600 г масла, замість хліба давали зерно.
Школа була центром методичної роботи, бо не було райвно. За участь у виставках У Харкові, Сумах за наказом облвно школа отримала набір інструментів, а майстри – грошові винагороди. У 1934 р.р. учителі отримували на 25 % вищу заробітну плату ніж інші вчителі району.
Завідуючим школою у 1922 – 1931 р.р. був К.А.Олещенко, у 1931 р. Д. Р. вороненко став першим у Сумському районі директором школи ( в решті навчальних закладів були завідуючі). Федір Якович Прийменко працював директором у 1935 – 1936 н. році. В 1936 школу очолила жінка - Є.А.Головченко. У 1937 році школа стала десятирічкою, в 1938 – 1941 роках директором був Макар Якимович Лебединський.
Історія Степанівської загальноосвітньої школи № 1 пов'язана з діяльністю восьмирічної школи, яка працювала у мікрорайоні цукрозаводу до 1988 року, проіснувавши майже 70 років.
У 1919 році Раднарком УСРР схвалив "Положення про єдину трудову школу Української СРР", за яким впроваджувалось обов'язкове навчання дітей з 7 до 16 років. Колишня земська школа стала 7-річкою, але не могла охопити всіх дітей навчанням. Степанівка тоді була районним центром, сюди на навчання ходили діти з інших сіл. Місцева влада порушила клопотання про відкриття початкової школи при цукрозаводі. У 1919 році її і відкрили. Згодом школа стала семирічкою. Заняття проходили в приміщенні, де зараз знаходиться клуб цукрокомбінату.
Після визволення від фашистів, уже 4-го вересня 1943 року школа почала працювати. Про перші післявоєнні місяці розповідала Людмила Броніславівна Ніколенко.
Педагогічним колективом керував тоді Довгопол Василь Тимофійович. У 1943-1944 навчальному році в школі працювали Є. С. Голобородько, А. В. Любанська, Л. В. Любанська ( Орленко), Л. Б. Базилевська (Ніколенко), В. І. Ігнатенко. Час був надзвичайно важкий, особливо 1943-1947 роки, але діти дуже прагнули до навчання. Допомагав цукрозавод. На новий рік дітям пекли пряники з патокою.
Багато доводилося працювати. Уже учні першого класу ходили перекладати торф, збирали колоски, лікарські трави, жуків-довгоносиків на полях, засіяних цукровим буряком, виступали з концертами у полі, на фермах.
З 1949 року школу перевели у будинок на вулиці Леніна, де до цього був гуртожиток та квартири працівників заводу. Дітей навчалося багато, по всіх класах були паралелі, по 32-38 учнів у кожному класі. На 1949 рік один клас продовжував навчатися на старому місці.
З 1957 року школа стала 8-річною, на рік раніше від загально проведеної реформи, тому що була виділена одна на область як дослідна експериментальна.
У 1961 році була відкрита Комсомольська початкова школа (діяла до 1988 р.).
Наприкінці 1960-х років добудували одноповерхову споруду восьмирічної школи, були обладнані кабінети.
У 1988 році, в зв'язку із введенням в експлуатацію нового приміщення, 8-річна школа і Комсомольська початкова школа, яка працювала з 1961 року, були реорганізовані в середню школу.